חדשות

ממשלת ארה"ב עצרה 601 חשודים בהונאת בריאות גדולה

בין העצורים עשרות רופאים, רוקחים ואחיות המואשמים בהפקת מרשמים לא חוקיים ובהפצה של אופיואידים ומשככי כאבים ממכרים

משככי כאבים, אופיואידים. צילום: אילוסטרציה

משרד המשפטים האמריקאי הודיע בסוף השבוע (ה') על מעצרם של 601 איש, ביניהם עשרות רופאים, רוקחים ואחיות, במה שהוגדר על ידי התובע הכללי של ארה"ב עו"ד ג'ף סשנס כ"הונאה הגדולה ביותר במערכת הבריאות האמריקאית". העצורים מואשמים בהפקת מרשמים לא חוקיים ובהפצה של אופיואידים ומשככי כאבים ממכרים.

ההונאה לא רק גרמה להפסד של יותר משני מיליון דולר, אלא גם נחשבת לאחד הגורמים המרכזיים ב"משבר האופיואידים" ברחבי ארצות הברית, נמסר מהמחלקה המשפטית בוושינגטון. על פי נתוני המרכזים לבקרת מחלות ומניעתן בארה"ב, במהלך 2016 מתו יותר מ-42 אלף אמריקאים כתוצאה ממנות יתר של אופיואידים.

"כמה מרופאינו האמינים ביותר הסתכלו על מטופליהם חסרי האונים, אנשים הסובלים מהתמכרויות, וראו בהם לא יותר מדולרים", אמר עו"ד סשנס במסיבת עיתונאים שנערכה לאחרונה על ידי מזכיר שירותי בריאות ושירותי אנוש האמריקאי אלכס עזר, שציין: "הנאשמים הם באמת אנשים בזויים וחמדנים".

באחד מהמקרים, בעלים של רשת בתי מרקחת בטקסס הואשם בהפקת מרשמים מזויפים שבאמצעותם מכר יותר ממיליון גלולות הידרוקודון ואוקסיקודון לסוחרים.

במקרי הונאה נוספים עלה כי מערכות ביטוח בריאות ממשלתיות כמו "מדיה-קר", "מדיקאייד" ו"טרייקר" ומבטחים פרטיים, אחראיות להזמנת תרופות המרשם שלא כדין. לדוגמה, כ-460 אלף מבוטחים ב"מדיה-קר" קיבלו כמויות גדולות של אופיואידים ב-2017, כאשר 71 אלף מטופלים היו בסיכון של מנת יתר או שימוש לא נכון בתרופה, כפי שצוין בדו"ח מחלקת הבריאות ושירותי האנוש של ארה"ב.

נושאים קשורים:  אויפיואידים,  משככי כאבים,  פרשת הונאה בארה"ב,  משרד המשפטים האמריקאי,  חדשות,  הידרוקודון,  אוקסיקודון,  מרשמים מזויפים
תגובות