חדשות

אסותא ת"א: נפטרה המטופלת שנדבקה בחיידק אלים במהלך ניתוח

פעילות חדר הניתוח ב"אסותא רמת החייל" הופסקה לפני חודשיים בשל חשש לזיהום | המטופלת שנפטרה נדבקה בזיהום בניתוח לכריתת רחם | "אסותא: "נטמיע את מסקנות ועדת הבדיקה בשיתוף משרד הבריאות"

חדר ניתוח (אילוסטרציה)
חדר ניתוח (אילוסטרציה)

המטופלת שנדבקה בחיידק הסרציה בבית החולם אסותא רמת החיל לפני כחודשיים – נפטרה בסוף השבוע, כך דיווח אביחי חיים בוואלה ביום ו'.

על פי הדיווח, האישה (47), נדבקה בחיידק האלים עמיד לאנטיביוטיקה כשעברה ניתוח לכריתת רחם, זאת לאחר שהתברר כי חדר הניתוחים לא היה סטרילי לחלוטין. כפי שדווח בדוקטורס אונלי, בגלל החשד לזיהום הופסקה פעילות חדר ניתוח בביה"ח אסותא בתל אביב.

מקורבת למטופלת המצוטטת בכתבה אמרה כי "היא התעוררה מהניתוח כבר עם זיהום, הכניסו אותה במהרה לחדר ניתוח בשנית ופתחו לה את הבטן כדי למצוא את מקור הזיהום. אנחנו לא יודעים באיזה שלב החלו לטפל בה באנטיביוטיקה", אמרה והוסיפה כי בבית החולים סירבו להצעת המשפחה להעביר את המטופלת לבית החולים איכילוב. ביום השלישי לאשפוזה החליטו להרדים אותה. מצבה הידרדר והצוות הרפואי גילה שהאישונים שלה מורחבים והבהילו אותה שוב לחדר הניתוח".

המקורבת סיפרה כי בניתוח נמצא דימום מוחי באונה המצחית וכי לקח זמן עד שהשתלטו על הדימום.

עו"ד אבי שמואלי, שמייצג את המשפחה, מסר: "עד לרגע זה לא נמסר עדכון למשפחה לגבי מסקנות או ממצאים שיש ל'אסותא' וגם לא מסקנות ביניים לכל מה שקשור לגורם המזהם ולאופן בו הזיהום הגיע. בנוסף, גם לא לגבי הטיפול והמעקב הניתן לה לאחר הניתוח, בין המועד שפיתחה סימנים לפגיעה מוחית לאבחנה ולטיפול עצמו בניתוח". וואלה מציין כי בעקבות פנייה למשרדו של עו"ד שמואלי, נודע על שתי מטופלות נוספות שנדבקו בזיהום.

תגובת אסותא: "אסותא מביעה צער עמוק על פטירתה של המטופלת. בעקבות המקרה הוקמה ועדת בדיקה בשיתוף עם משרד הבריאות שפועלת בימים אלה. מסקנות הוועדה יימסרו למשפחה עם סיום עבודתה ו'אסותא' תפעל להטמעת מסקנות הוועדה על מנת להמשיך ולעשות כל שניתן לצורך מניעת זיהומים ושמירת בטיחות הטיפול".

נושאים קשורים:  זיהומים בבתי חולים,  אסותא רמת החייל,  חדשות,  חיידק אלים,  חדרי ניתוח
תגובות
אנונימי/ת
20.05.2024, 18:54

מזעזע . ועדת בדיקה שימסרו בסוף למשפחה. מי הבודקים? ובינתיים ממשיכים ...